úroková sazba

Zpět na seznam témat

Věrka    29.04.2014 14:34
Zdravím :) Zajímalo by mě, zda když si berete u nějaké spoelčnosti úvěr, do jaké míry u vás hraje roli úroková sazba. Nestačím se divit, jak některý společnosti nemají soudnost a za zapůjčení vyžadují až několika násobnou částku nazpět. Přitom v bance se úrok pohybuje max. kolem 12%, nebankovní společnosti a soukromé sektory se nebojí takovej úrok zvednout až na 40% ! Využívají momentální situace lidí, kdy jsou v problémech, nemají moc na výběr a ví, že i za takových podmínek do toho půjdou. Co je to za dobu? Kam to spěje? Nemyslíte, že by takový způsob jednání měl být trestný? Proč neexistuje nějaký finanční úřad, který by na to dohlížel? Nebo není nějaký zákon, který by určoval maximální horní hranici úrokové míry a všechny, kdo půjčují za víc, by sankcioval? Myslím si, že by jistě zadluženost českého národa výrazně klesla.Protože tzhle lidi se sice dostanou ze spárů exekutorů, ale za jak dlouho tam budou znova? Půl roku neuteče, a mají ten samý problém, řekla bych, že vlastně daleko horší.Zakázal bych půjčování jinde, než v bankách. Lidi co jednou nesplňují podmínky, prostě nárok na půjčku nemají a víc bych neřešil. Protože takový lidi stejně svůj problém nevyřeší, jenom ho oddálí a časem zhorší.Jestli jsem v situaci, kdy nemám na splátku, tak si snad nemůžu myslet, že za půl roku, kdy se mi další půjčkou měsíční náklady navýší, mít snad budu? Co to je za logiku? Lidi, vzpamatujte se....!
Havelokk    28.03.2016 18:01
úrok sice hraje roli, ale o dost důležitější je pro mě pověst společnosti. s tím se pojí jednoduchost smlouvy, rychlý a příjemný přístup k zákazníkovi.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

leftBg /files/_cache/160x600-0-0-0/bimg/bimg_1/fed3db0ba383fada3d9044c3ee9e004e.jpeg 155 20 left 160 600 1 #wrapper http://www.tattoomania.cz